Personal

Vi som arbetar på Västra skolan

Administrationen

 
Susanne Nordén - Rektor
E-post: susanne.norden@vastraskolan.nu
0706 - 22 38 56
Joanna von Platen - bitr rektor
E-post: joanna.vonplaten@vastraskolan.nu
0761 - 11 18 70
Kerstin Sjöberg - Skolsköterska
E-post: kerstin.sjoberg@cis.se
0480 - 262 49
Caroline Abrahamsson - Specialpedagog
E-post: caroline.abrahamsson@vastraskolan.nu
0731- 55 38 42
Roger Jonsson, IT-ansvarig
E-post: :roger.jonsson@cis.se
0766 - 32 29 23
Niklas Nordén, vaktmästare
E-post: :niklas.norden@sodraskolan.se
 
Johan Ekelund, Kurator
E-post: johan.ekelund@vastraskolan.nu
0733 - 34 49 29
Agneta Rask, Studie och Yrkesvägledare
E-post: agneta.rask@sodraskolan.se
0761 - 11 18 52
 

 

Lärare på Västra skola

Kontakt:
0723 - 73 48 24

0766 - 32 29 01

 

        
Matilda Adolfsson - Svenska
E-post: matilda.adolfsson@vastraskolan.nu
 
Marcus Törnqvist - Matematik, Fy och Teknik
E-post: marcus.tornqvist@vastraskolan.nu
 
Marthin Lindstammer - Biologi, Kemi och Fysik
E-post: marthin.lindstammer@vastraskolan.nu
 
Björn Kullberg - SO, Idrott och hälsa
E-post: bjorn.kullberg@vastraskolan.nu
 
Irma Granbom - Hem och konsumentkunskap
E-post: irma.granbom@vastraskolan.nu
 
Ulrika Håkansson - Slöjd
E-post: ulrika.hakansson@sodraskolan.se
 
Malin Pettersson - Spanska och Engelska
E-post: malin.pettersson@vastraskolan.nu
 
Susanna Strandelid - Franska
E-post: susanna.strandelid@sodraskolan.se
 
Oskar Kjell - Svenska och SO
E-post: oscar.kjell@vastraskolan.nu
 
Sofia Revelj - Tyska och Engelska
E-post: sofia.revelj@vastraskolan.nu
 
Daniel Alleved- Musik
E-post: daniel.alleved@vastraskolan.nu
 
Joanna von Platen - Matematik
E-post: joanna.vonplaten@vastraskolan.nu
 
Andreas LIndgren - Slöjd
E-post: andreas.lindgren@sodraskolan.se
 
Astrud Chavesz spanska
E-post: astrud.b.chavez@ostraskolan.nu
 
Alexander Holmberg - Bild
E-post: alexander.holmberg@sodraskolan.se