Personal

Vi som arbetar på Västra skolan

Administrationen

 
Susanne Nordén - Rektor
E-post: susanne.norden@vastraskolan.nu
0706 - 22 38 56
Joanna von Platen - bitr rektor
E-post: joanna.vonplaten@vastraskolan.nu
076-1111870
Kerstin Sjöberg - Skolsköterska
E-post: kerstin.sjoberg@cis.se
0480 - 262 49
Caroline Abrahamsson - Specialpedagog
E-post: caroline.abrahamsson@vastraskolan.nu
073-155 38 42
Roger Jonsson, IT-ansvarig
E-post: :roger.jonsson@cis.se
0766-32 29 23
Alexandra Durne, Kurator
Sjukskriven
E-post: alexandra.durne@vastraskolan.nu
Reneé Hyckenberg Backman: pedagogisk resurs

 

Lärare på Västra skola

Kontakt:
072-373 48 24

076-632 29 01

 

        
Anja Holmgren - Svenska och SO ämnen
E-post: anja.holmgren@vastraskolan.nu
 
Marcus Törnqvist - Matematik, Fy och Teknik
E-post: marcus.tornqvist@vastraskolan.nu
 
Ida Hägerby - Biologi och Kemi
E-post: ida.hagerby@vastraskolan.nu
 
Ylva Schwartz - Idrott och hälsa
E-post: ylva.schwartz@vastraskolan.nu
 
Irma Granbom - Hem och konsumentkunskap
E-post: irma.granbom@vastraskolan.nu
 
Ingalill Bartholdsson - Slöjd
E-post: ingalill.bartholdsson@sodraskolan.se
 
Melissa Vasquez - Spanska
E-post: melissa.vasquez@sodraskolan.se
 
Susanna Strandelid - Franska
E-post: susanna.strandelid@sodraskolan.se
 
Oscar Kjell - Svenska och SO
E-post: oscar.kjell@vastraskolan.nu
 
Sofia Revelj - Tyska och Engelska
E-post: sofia.revelj@vastraskolan.nu
 
Daniel Alleved- Musik
E-post: daniel.alleved@vastraskolan.nu
 
Joanna von Platen - Matematik, NO ämnen och teknik
E-post: joanna.vonplaten@vastraskolan.nu
 
Sofie Gabrielsson - Spanska
E-post: sofie.gabrielsson@sodraskolan.se
 
Niklas Nordén - Slöjd
E-post: niklas.norden@sodraskolan.se
 
Alexander Holmberg - Bild
E-post: alexander.holmberg@sodraskolan.se
 
Magdalena Petersson - Spanska
E-post: magdalena.petersson@sodraskolan.se
 
Julius Tordsson - Engelska och EQ
E-post: julius.tordsson@vastraskolan.nu
 
Astrud Chavesz spanska år 7
E-post: astrud.b.chavez@ostraskolan.nu